برای تماس کلیک کنید

به وب سایت سما تشخیص آریا خوش آمدید.

جستجوی پیشرفته
جستجوی عینی کلمه
جستجو در محتوا
جستجو در عنوان
دنبال محصول یا مطلبی میگردید؟ در این کادر جستجو کنید

ایمونوتراپی، روشی جدید برای درمان سرطان سینه

درمان جدید ایمونوتراپی توانسته در بررسی های اولیه ، سرطان سینه را در بیمارانی که قبلا درمقابل هر گونه درمان دیگری شکست خورده اند، کاملا از بین ببرد.

 

ایمونوتراپی یک نوع درمان برای انواع مختلف سرطان است که سیستم ایمنی بدن را در مبارزه با تومورها تقویت می کند. (Adoptive Cell Transfer (ACT یک نوع ایمونوتراپی است که در این روش یک نوع خاص از سلول های ایمنی ، تقویت می شود.  در ACT، متخصصان سلول های T را از تومور بدخیم جمع آوری کرده و سلول های ایمنی ای را که بیشترین تهاجم را علیه سلول های سرطانی دارند، جدا می کنند. سپس سلول های T را به میزان وسیعی در آزمایشگاه رشد داده و سپس آنها را به صورت داخل وریدی وارد بدن بیمار می کنند.

اثبات شده است که ACT، در درمان سرطان های مختلفی مانند ملانوم، سرطان ریه و سرطان مثانه موثر است. این سرطان ها با سطح بالای جهش ها مشخص می شوند. اما این نوع درمان، به طور خاص، در برابر سرطان هایی که جهش های کمتری دارند مانند سرطان معده، سرطان مری، سرطان تخمدان و سرطان پستان، موثر نبوده و کمتر استفاده شده است.

در تحقیقات و آزمایش های جدید، یک فرم جدید و پیشرفته ACT، منجر به ریزش کامل سرطان سینه در بیماری شده است که قبلا به تمام درمان های دیگر – از جمله شیمی درمانی و هورمون درمانی پاسخ نمی داد. درمان به عنوان بخشی از یک آزمایش بالینی فاز II به سرپرستی دکتر استیون آ. رزنبرگ، رئیس بخش جراحی مرکز تحقیقات سرطان (CCR)، که بخشی از موسسه ملی سرطان (NCI) است، انجام شد.

نوآوری این شکل جدید آزمایشی از ایمونوتراپی شامل استفاده از سلول های لنفوسیت های نفوذی تومور (TILS) برای هدف قرار دادن جهش های تومور می باشد. در این مورد، بیمار مبتلا به سرطان پستان بعد از اینکه شیمی درمانی و درمان هورمونی در او منجر به شکست شد به این آزمایش پیوست.

دکتر رزنبرگ و تیم او، DNA و RNA تومور بیمار را تجزیه و تحلیل کرده و آن را با آنهایی که از بافت نرمال تهیه کرده بودند، مقایسه کردند تا مشخص شود کدام جهش ژنتیکی مخصوص این سرطان است. محققان 62 جهش مختلف را کشف کرده و آزمایش کردند که TILS توانایی تشخیص این جهش ها را دارد. آنها برخی از TILSها را کشف کردند که می تواند چهار جهش را تشخیص دهد. پس از درمان، سرطان سینه به طور کامل ناپدید شد. از زمان از بین رفتن کامل سرطان، 22 ماه گذشته است و تومورها از آن زمان تاكنون بازنگشته اند و سرپرست تیم امیدوار است که یافته ها قابل تعمیم و به زودی برای طیف وسیعی از بیماران قابل استفاده باشد.


یافته های این پژوهش که در سال 2018 و در مجله Nature Medicine منتشر شده است را می توانید از لینک زیر دانلود نمایید.
 

https://www.nature.com/articles/s41591-018-0040-8

منبع: www.medicalnewstoday.com

پیمایش به بالا