برای تماس کلیک کنید

به وب سایت سما تشخیص آریا خوش آمدید.

جستجوی پیشرفته
جستجوی عینی کلمه
جستجو در محتوا
جستجو در عنوان
دنبال محصول یا مطلبی میگردید؟ در این کادر جستجو کنید

ویروس کرونا در جهش جدید، عفونی تر شد!

ویروس کرونا در جهش جدید، عفونی تر شد!

تحقیقات جدید حاکیست کرونا ویروس در یک جهش جدید از  فرم  D614 به G614  تغییر شکل داده است.

پژوهشگران شواهد محکمی ارائه کرده اند که نشان می دهد یک جهش جدید در ژنوم SARS-CoV-2 ، قدرت انتشار آن را افزایش داده و این ویروس را عفونی تر کرده است.

یافته های جدید «دکتر کوربر» از آزمایشگاه ملی لس آلاموس و همکارانش تحت عنوان Tracking changes in SARS-CoV-2 Spike: evidence that D614G increases infectivity of the COVID-19 virus. که بتازگی در مجله Cell منتشر شده نشان می دهد ویروس کرونا ، تحت تاثیر این تغییر کوچک اما موثر، بسیار راحت تر به سلول ها چسبیده و به  آنها  ورود کرده و در دستگاه تنفسی فوقانی ، بینی ، سینوسها و گلو سریعتر تکثیر می شود.

پژوهشگران در این مطالعه علاوه بر این که توالی ژنتیکی بیشتری را بررسی کرده اند، آزمایشاتی را نیز بر روی حیوان،انسان و سلولها انجام داده اند. جهش جدید کرونا ویروس از فرم  D614 به G614 که در اروپا شناسایی شد و به نقاط  دیگر گسترش یافت، پروتئین  SPIKE که مسئول ورود ویروس به داخل سلول هاست را  تحت تاثیر قرار داده است. این جهش، برای اولین بار در اوایل ماه آوریل مورد توجه تیم مطالعاتی قرار گرفت و پژهشگران الگویی مشابه در سطوح مختلف جغرافیایی (ملی، منطقه ای، شهری و محلی) را مشاهده کردند. به گفته دکتر دیوید مونتفیور،از محققان مطالعه،این جهش،عفونی بودن نسخه جدید ویروس را 3 تا 9 برابر کرده است. جهش ویروس  کرونا  به فرم جدید به خوبی نشان می دهد که این ویروس یک دشمن نیرومند است،اما خوشبختانه داده های بالینی تیم تحقیقاتی دکتر کوربر و همکارانش حاکیست که با وجود عفونی تر شدن ویروس، شدت بیماری یا کشندگی آن در فرم جدید ویروس، بیشتر از فرم اولیه نشده است.

محققان تاکید کرده اند با توجه به این که شکل جدید ويروس سریعتر از فرم اوليه آن منتقل خواهد شد – خواه اين نتيجه گيري در نهايت تاييد شود يا خير این تغییر، ارزش توصیه های لازم شامل استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی را نشان می دهد.

به گفته محققان تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود که آیا این جهش جدید باعث ایجاد تغییراتی در روند همه گیری بیماری کووید 19 خواهد شد یا نه.

https://www.instagram.com/p/CCgpRdzgpWm/?igshid=1o02i1j1nhz1i

https://www.cell.com/cell/pdf/S0092-8674(20)30820-5.pdf

 

پیمایش به بالا