برای تماس کلیک کنید

به وب سایت سما تشخیص آریا خوش آمدید.

جستجوی پیشرفته
جستجوی عینی کلمه
جستجو در محتوا
جستجو در عنوان
دنبال محصول یا مطلبی میگردید؟ در این کادر جستجو کنید

سیزدهمین کنگره بین المللی و نوزدهمین کنگره کشوری ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران

  • خانه
  • دانش و آگاهی
  • خبر
  • سیزدهمین کنگره بین المللی و نوزدهمین کنگره کشوری ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران

درباره کنگره ارتقاء کیفیت


کنگره‌ ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی (QICL) تاثیرگذارترین و پربازدیدترین رویداد علمی در علوم آزمایشگاهی کشور است که کارکنان آزمایشگاه را گرد هم می‌آورد و فرصتی ایده‌آل برای تبادل آخرین یافته‌های علمی را فراهم می‌کند. از زمان تاسیس کنگره در سال ۲۰۰۲، هدف اصلی این کنگره بهبود کیفیت خدمات در آزمایشگاه‌های تشخیص پزشکی و بومی‌سازی دانش مرتبط با حوزه‌های مختلف علوم آزمایشگاهی از طریق سیستم سازمان ‌یافته آموزش مداوم پزشکی بوده است.

کنگره ارتقاء کیفیت بی‌شک یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین کنگره‌های علوم پزشکی کشور در حوزه رشته علوم آزمایشگاهی است که هر ساله مصادف با روز آزمایشگاهیان برگزار می‌گردد. با بروز همه گیری بیماری کرونا در سال 1400 این کنگره به صورت مجازی برگزار شد و به عنوان اولین کنگره مجازی کشور مورد استقبال همکاران عزیز قرار گرفت.

سیزدهمین کنگره بین‌المللی و نوزدهمین کنگره ملی QICL، مدیران آزمایشگاه‌های بالینی، کارشناسان، دانشجویان، محققان و پزشکان را گرد هم می‌آورد تا درک متقابل آن‌ها از علوم آزمایشگاهی پزشکی و ابعاد بالینی آن به نحو چشمگیری افزایش یابد. این کنگره، به منظور ارتقاء دانش علوم آزمایشگاهی شرکت کنندگان، از تخصص اعضا هیئت علمی دانشگاه‌ها و کمیته علمی مجرب بهره می‌گیرد.

این کنگره توسط بسیاری از متخصصان مراقبت‌های بهداشتی، موسسات، مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌های پزشکی و شرکت‌هایی که فعالانه در تولید تجهیزات و محصولات آزمایشگاهی دخیل هستند، حمایت می‌شود.

فایده این کنگره


هر گونه مطلب علمی و تشخیصی جدید که در پانل‌های علمی کنگره ارتقاء کیفیت ارائه می‌شد در کوتاه‌ترین زمان کیت یا دستگاه آن توسط نمایندگی شرکت‌های معتبر دنیا وارد کشور شده و توسط همکاران آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می‌گرفت. سرعت پیشرفت و توسعه کیفی آزمایشگاه‌های کشور به نحوی بود که در یک بازه زمانی کوتاه همکاران ما روش‌ها و دستگاه‌های به روز دنیا را در اقصی نقاط و حتی نقاط کم برخوردار کشور جهت کاهش آلام مردم و جلوگیری از مراجعه آن‌ها به مراکز استان‌ها راه اندازی و به کار گیری نمودند.

از جنبه‌های مثبت این کنگره این است که در هر پانل همکاران بالینی به همراه همکاران آزمایشگاهی مباحث مطرح شده را از جنبه‌های بالینی و آزمایشگاهی مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.

کنگره ارتقا مصادف با


برگزاری کنگره در سال 1401 مصادف با حذف ارز دولتی از بیشتر کیت‌ها، ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی و همچنین افزایش بسیار زیاد هزینه‌های جاری و روزمره آزمایشگاه‌ها در تمامی جنبه‌ها اعم از پرسنلی، حامل‌های انرژی و افزایش قیمت مواد مصرفی می‌باشد. چنانچه تعرفه آزمایشگاه متناسب با این هزینه‌ها تعدیل نگردد آزمایشگاه‌های تشخیص پزشکی و شرکت‌های تامین کننده ملزومات و تجهیزات خیلی زود شاهد بروز چالش‌های بزرگ و جبران‌ ناپذیر خواهند بود و پیش‌بینی می‌شود که حرفه آزمایشگاه تشخیص پزشکی کشور و متعاقب آن درمان کشور دچار نارسایی عظیمی گردد.

مباحث مورد بحث کنگره


در کنگره نوزدهم مباحث علمی مهمی از جمله پروژه عظیم داده‌های بزرگ در خصوص بررسی محدوده مرجع برای اولین بار در کشور که توسط انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی در حال انجام است، مورد بررسی متخصصین داخلی و خارجی قرار می‌گیرد. موضوعات دیگری نیز مانند جنبه‌های بیماریزایی و تشخیصی و اپیدمیولوژیک کووید-19و سایر مباحث در زمینه‌های هماتولوژی و … نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت که توسط استاد ارجمندم پروفسور زرنانی به خوبی پانل‌ها و موضوعات مختلف انتخاب و توسط همکار عزیزم جناب آقای دکتر باقری که دبیر اجرایی کنگره هستند برنامه ریزی شده و اجرا خواهد شد.

برنامه کنگره به قرار زیر می باشد


کنگره ارتقا کیفیت با حضور گسترده همکاران آزمایشگاهی و دعوت از مسئولین، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های جمعی نقش مهمی در بازتاب نقطه نظرات و مشکلات جامعه آزمایشگاهی ایفا خواهد نمود.

زمان: 28 تا 31 اردیبهشت ماه 1401 – ایران، تهران

شرکت سماء تشخیص آریا زیر مجموعه هلدینگ سرو پایدار مشتاقانه منتظر حضور گرم شما عزیزان در سیزدهمین کنگره بین المللی و نوزدهمین کنگره کشوری ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی و تشخیص پزشکی ایران غرفه 120 می باشد.

پیمایش به بالا