برای تماس کلیک کنید

به وب سایت سما تشخیص آریا خوش آمدید.

جستجوی پیشرفته
جستجوی عینی کلمه
جستجو در محتوا
جستجو در عنوان
دنبال محصول یا مطلبی میگردید؟ در این کادر جستجو کنید

استاندارد EuroFlow برای آزمایشهای فلوسایتومتری

کنسرسیوم EuroFlow شامل 20 گروه تحقیقاتی مانند دانشگاههای علوم پزشکی و موسسات پژوهشی و شرکتها و یک SME (small and medium-sized enterprises) مرتبط با آن است که به عنوان متخصص در زمینه تشخیص  های فلوسایتومتری و مولکولی شناخته می شوند. آزمایشگاه هایی که در کنسرسیوم EuroFlow حضور دارند، در یازده کشور اروپایی مستقر بوده و بیشتر پروتوکل های ایمن سازی استاندارد شده را به شبکه های بین المللی فلوسایتومتری، در زمینه تشخیص و نظارت بر بدخیمی های هماتولوژیک منتشر می کنند. تمام جزئیات پروتکل های ایمن سازی استاندارد شده در مجلات علمی بین المللی SCI منتشر می شود. هدف اصلی کنسرسیوم EuroFlow توسعه و استانداردسازی و اعتبارسنجی آزمایش های سریع، دقیق و بسیار حساس فلوسایتومتری برای تشخیص و پیش بینی و طبقه بندی سرطان های خون  بدخیم و همچنین برای ارزیابی اثربخشی درمان در طول دوره درمان، شامل معرفی روش های جدید فلوسایتومتری برای جایگزین کردن با انواع مختلف تکنیک های مولکولی (به خصوص تشخیص مبتنی بر PCR برای ژن های همجوشی و آنکوژن ها) می باشد.  EuroFlow یک بخش از ESLHO (European Scientific foundation for Laboratory HematoOncology) است. بخش های دیگر ESLHO عبارتند از :  EuroClonality و EuroMRD . اطلاعات کلی درباره مجموعه ESLHO را می توانید در وب سایت ESLHO (www.eslho.org) پیدا کنید. اهداف کنسرسیوم EuroFlow به طور معمول مربوط به تحقیقهای کاربردی است، یعنی انتقال دانش و تجربه از تحقیقات پایه به تشخیص های جدید، که به طور کامل با اولویت های LifeSciHealth در زمینه “توسعه تشخیص های جدید” مطابقت دارد. این موضوع به نوبه خود به نوآوری های فنی در فلوسایتومتری و استراتژی های جدید فلو سیاتومتری مربوط می شود. این موضوع به طور قابل توجهی در تشخیص زودهنگام و همچنین نظارت دقیق میزان بهبود بیماری برای ارزیابی اثربخشی درمان موثر خواهد بود. پیاده سازی موفق این پیشنهاد و انتشار نتایج به آزمایشگاه های هماتولوژی اروپا به پیشرفت مراقبت های بهداشتی از طریق تشخیص دقیق تر و درمان فردی و همچنین تقویت شرکت های بیوتکنولوژی اروپا منجر شده است.

تستهای آزمایشگاهی سرطان های خون بدخیم دارای سه کاربرد عمده است:

1.  تشخیص 2. پیش بینی طبقه بندی 3.  ارزیابی اثربخشی درمان. در طی دهه گذشته، چندین تکنیک مولکولی، بینش جدیدی را برای طبقه بندی و نظارت بر اثربخشی درمان به ارمغان آورده اند. با این حال، دارای نقایص عمده متعددی هستند: وقت گیر هستند و در همه رده های بیماری قابل اجرا نیستند. این محدودیت ها با نوآوری های انجام شده در فلوسایتومتری تا حدودی برطرف شده است. ايمونوفنوتايپ در فلوسایتومتری تنها روشي است که الزاماتی مانند سرعت بالا، کاربرد گسترده در تشخيص و پيگيري مدت درمان و تمرکز دقيق بر جمعيت سلولهای بدخيم با ​​استفاده از پروتئين هاي غير غشايي و داخل سلولي به عنوان اهداف را تکمیل می نماید. برای رسیدن به اهداف اصلی کنسرسیوم EuroFlow و حرکت و گام های جدید و نوآورانه نیاز به توسعه آنتی بادی های نوین، تکنولوژی جدید immunobead، نرم افزار جدید فلوسایتومتری و پروتکل های ایمن سازی 8 رنگ می باشد. این اهداف نیاز به یک رویکرد پژوهشی تحلیلی چند رشته ای با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته و داده های بیولوژیکی ناشی از تحقیقات ژنتیکی دارد که از طریق همکاری نزدیک بین صنعت و دانشگاه ها مورد توجه قرار گرفته است. بر اساس نتایج کنسرسیوم EuroFlow، پروتوکل های ایمن سازی، برای تشخیص، طبقه بندی و پیش بینی طبقه بندی بدخیمی های هماتولوژیک و همچنین برای تشخیص MRD در طول پیگیری درمان، بهینه سازی و استانداردسازی شده اندعلاوه بر این، استفاده از نرم افزار مشترک و یکسان به استاندارد سازی بیشتر و همچنین تفسیر بهتر نتایج ایمونوفنونتایپی فلوسایتومتری کمک خواهد کرد.

اهداف و دستاوردهای کنسرسیوم EuroFlow :

–       انتخاب اهداف تشخیصی جدید در سطح پروتئین ها –       رویکرد فنی جدید برای توسعه آنتی بادی های جدید –       توسعه چندین آزمایش immunobead تک لوله ای برای تشخیص آسان پروتئین های همجوش و آنکوپروتئین های بیان شده یا بیش از حد بیان شده در هر دسته بیماری –       توسعه روش جدید فلوسایتومتری برای تشخیص پروتئین های همجوشی داخل سلولی در سطح سلول –       نرم افزار فلوسایتومتری جدید برای دستیابی آسان و سریع و یکپارچه سازی نتایج در آزمایشهای با تعداد رنگ بالا (6 رنگ و بیشتر) –       توسعه نرم افزار برای شناختن خودکار الگوی نرمال، واکنش پذیر و بازسازی PB، BM به عنوان پایه ای برای تشخیص بسیار حساس MRD در طول پیگیری درمان –       پروتکل های ایمن سازی برای تشخیص و طبقه بندی بدخیمی های هماتولوژیک –       پروتکل های ایمن سازی برای نظارت در حین درمان و پیگیری بدخیمی های هماتولوژیک –       پروتکل های ایمن سازی برای تشخیص PID   شما میتوانید برای مشاهده ی کیت های فلوسایتومتری دارای استاندارد Euroflow شرکت سماتشخیص، به بخش محصولات مراجعه نمایید.  
پیمایش به بالا