Cytognos

 

کمپانی  Cytognos از سال 1996 با تمرکز برروی بخش فلوسایتومتری با همکاری بخش هماتولوژی دانشگاه سالامانکا در اسپانیا شروع به کار نموده است و این همکاری نزدیک و ادامه دار باعث تشکیل بستر و هسته علمی قوی در این کمپانی شده است. این بستر علمی، شرکت Cytognos را در زمینه طراحی و توسعه و ساخت آنتی بادی، محلول های مورد نیاز و نرم افزار و تکنیک های جدید فلوسایتومتری به یک کمپانی پیشرو در اروپا و دنیا تبدیل نموده است.

این شرکت  ماموریت خود را تبدیل دانش و علم فلوسایتومتری به محصولات تشخیصی تعریف نموده است و هدف شرکت نوآوری و پیشرو بودن در ساخت محصولات جدید برای آزمایشها و تشخیص های روتین با استفاده از تکنیک فلوسایتومتری می باشد و در راستای تحقق این امر  واحد R&D دارای نقش مهم و اصلی وحیاتی در این مجموعه را دارا می باشد.
از سال 2006، Cytognos به عنوان تنها شرکت همکار به کنسرسیوم EuroFlow پیوسته و در حال حاضر به عنوان تنها شرکت همکار با این نهاد بین المللی برای تهیه و تولید استاندارد ها و کیت های تشخیصی، فعالیت می نماید.

از مهمترین دستاوردهای این کمپانی علاوه بر کیت ها و آنتی بادی ­های شاخص، ایجاد، توسعه و بهبود نرم افزار فلوسایتومتری Infinicyt است که برمبنا و بستر داده های موجود در پایگاه داده های EuroFlow کار می کند و باعث تشخیص بهتر و دقیقتر و سریعتر می گردد.